MIJKOŁAJKOWE ŚWIĘTO

Fundacja Światełko w Tunelu ,każdego roku organizuje dla dzieci Świeto Mikołajkowe. W latach 2013 do 2015 Fundacja „Mikołajki” współorganizowała z WTC Poznań i MTP na terenie poznańskich targów w których uczestniczyły dzieci z zaproszonych szkół, przedszkoli, ośrodków pomocy społecznej , Od 2016 roku Fundacja jest organizatorem Mikołajek dla dzieci podopiecznych ze Szkoły Podstawowej nr 75 im. Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu – Szkoły którą Fundacja objęła swoim patronatem „Dzień Św.Mikołaja” to nie tylko beztroska zabawa , ale także edukacja ,konkursy ,wspólne śpiewanie kolęd ,pyszne słodkości no i oczywiście prezenty wręczane przez Mikołaja. Upominki otrzymują nie tylko dzieci, ale każdego roku na Mikołaja także  zostaje obdarowana praktycznymi prezentami szkoła patronacka.

Fundacja na tą okoliczność w kazdym roku zaprasza do współpracy innych partnerów ,którzy przygotowywują dla dzieci część artystyczną a byli to dotychczas –Agencja ANANAS ze swoimi wspaniałymi dziecięcymi spektaklami , Fundacja Dr Clown z mnóstwem  atrakcjnych zabaw i konkursów,  aktorka Teatru Nowego Agnieszka Różańska-Katafiasz  czy ostatnio aktorzy teatru AszTeatr ze wspaniałym ,edukacyjnym spektaklem o „Dziewczynce z zapasową głową”

Fundacja Światełko w Tunelu nie zapomina także o swoich indywidualnych podopiecznych dzieciach i ich rodzinach ,które są w trudnej sytuacji życiowej i przygotowuje każdego roku świateczne okolicznościowe paczki …….