Wycieczki edukacyjno – rekreacyjne

Od 2016 roku w maju Fundacja cyklicznie organizuje trzydniowe wycieczki edukacyjno-wypoczynkowe do Kołobrzegu/Grzybowa w której biorą udział nasi   podopieczni ze Szkoły Podstawowej nr75 im Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu. Dzieci podczas pobytu miały okazję pod opieką przewodnika poznać najważniejszą historię związaną z Kołobrzegiem, zwiedzić muzea ,uczestniczyć w zabawach edukacyjnych. Pierwszy wyjazd dał nam informację że należy realizować ten projekt w następnych latach. Wśród dzieci większość widzi pierwszy raz morze i pierwszy raz jedzie pociągiem a radość dzieci po powrocie do Poznania jest niewyobrażalna.

Fundacja może organizować kolejne wyjazdy dzieci i młodzieży ze szkoły patronackiej dzięki bardzo dobrej współpracy z właścielami Pensjonatu OPAL w Grzybowie .Dzieci mają zapewnione bardzo dobre warunki noclegowe i żywieniowe a Pensjonat od morza jest oddalony tylko 150 m …..

Fundacja jest organizatorem wycieczki rekreacyjno – sportowej do Centrum Tenisowego Sobota w Rokietnicy w której udział wzięli uczniowie straszych klas ze szkoły patronackiej.

Dzięki uprzejmości właścieli i trenerów CTS, uczniowie mieli okazję poznać zasady gry w tenisa ziemnego ,stołowego , squasha, bowling, badmintona, grać na profesjonalnych kortach, Widzieliśmy na twarzach uczestników wycieczki wielki entuzjazm i to nas utwierdziło w podjęciu decyzji o cyklicznej organizacji wycieczek sportowo-rekreacyjnych dla naszych podopiecznych ze szkoły patronackiej